Kľúč k úspechu

Kľúč k úspechu
Určite ste sa niekedy zamýšľali nad tým ako je možné, že niekto dokáže vybudovať miliónové impérium keď väčšina ľudí ledva spláca hypotéku na dom.

Tí menej šťastní budú nadávať, že chlapík od vedľa s krásnym novým autom určite niekde kradne alebo mal jednoducho šťastie. Možné to je. Ale zvyčajne je pravda niekde inde.

Zameraj sa na jednu vec a tú dotiahni do dokonalosti


Každý úspešný človek má vlastnosti, ktorými sa odlišuje od bežných ľudí. Často to nie je talent ani žiadne nadprirodzené schopnosti. Tými vlastnosťami sú odhodlanie a nadšenie pre vec, ktorú chcú robiť.

Bill Gates, Warren Buffett ale ani napríklad Ludvík Turek by neboli tam kde sú, keby skutočne nežili tým, vďaka čomu ich teraz poznáme. Predstavte si, že by Warren Buffett bral investovanie len ako zábavku a pri prvom neúspechu by sa rozhodol skúšať šťastie niekde inde. Alebo, že by Bill Gates nevydržal počiatočné problémy a začal by pracovať v niektorej z amerických spoločností ako bežný zamestnanec.

Samozrejme, že sú ľúdia čo majú vyššiu pravdepodobnosť dosiahnutia úspechu ako väčšina.
To ale nič neznamená pokiaľ sa nechopia šance a nevydržia dostatočne dlho aby sa úspech dostavil.

Čo som tým ale chcel vlastne povedať je, že každý z týchto ľudí si vybral svoj smer a stal sa najlepšou verziou seba v danom odbore.

Meniť stratégiu po každom neúspechu je začarovaný kruh


Spôsobov ako zarobiť na Forexe sú stovky, možno tisíce. Niekto sa zameria na indikátory a dosahuje na nich dlhodobý zisk. Inému zase vyhovuje spoliehať sa na fibonacci retracement alebo rôzne patterny.

Samozrejme, že každý z týchto systémov má svoje opodstatnenie a pri správnom použití určitú percentuálnu úspešnosť.

Dôvod, prečo väčšina ľudí na nich stráca je ten, že skúšajú príliš veľa vecí naraz. Potom to dopadne tak, že vedia o všetkom trochu a v podstate nevedia nič poriadne.

Väčšina začiatočníkov skúša nájsť ideálny systém, ktorý im zaručí 100 % úspešnosť.

Nič také neexistuje!

Jediné čo stále funguje je ľudský mozog a hra s pravdepodobnosťou. Ak dokážete pravdepodobnosť nakloniť na svoju stranu a dlhodobo sa držať tohoto systému, tak gratulujem - ste profitabilný trader.

Záver


To čo sa môžeme od úspešných ľudí naučiť je ich vytrvalosť v tom čo chcú robiť. Keďže ste na tejto stránke, tak predpokladám, že sa chcete stať traderom. Preto je veľmi dôležité aby ste si čím najskôr vybrali smer ktorým sa chcete vybrať. Ak je to price action tak ste na správnej adrese. Mne osobne tento systém vyhovuje a stále je veľa vecí, čo sa potrebujem naučiť. Človek sa učí celý život…

Ak sa Vám článok páčil, budem rád za každý komentár alebo zdieľanie.

Predchádzajúci článok………………………………………….Ďalší článok

blog comments powered by Disqus