Vyhýbanie sa zodpovednosti

Vyhýbanie sa zodpovednosti
Nie je ľahké prijať zodpovednosť za svoje správanie. Predovšetkým za svoje chyby. Uznať si, že neúspech nie je spôsobený zlyhaním vonkajších podmienok, ale našou vlastnou nezodpovednosťou vyžaduje dávku pokory a sebapoznania.

Výhodou ale zároveň aj nevýhodou tradingu je absolútna sloboda.
Existuje len veľmi málo pravidiel, ktoré obmedzujú naše aktivity na finančnom trhu. Samozrejme musíme mať dostatok kapitálu, odvádzať dane a podobné záležitosti. Okrem toho ale máme voľné ruky a môžeme si sami určovať to, akým spôsobom, kedy a koľko budeme tradovať.

Problém je v tom, že na túto slobodu a možnosť voľby nás v živote nemalo čo pripraviť.
Od narodenia sme vedení v určitých hraniciach, ktoré keď prekročíme, tak nás niekto chytí za ruku a vráti na správnu cestu. Každý úspešný trader je sám sebe psychológom, rodičom aj učiteľom.

Vo vlastnom záujme musíme denne študovať vlastné správanie a vyhľadávať naše slabé a silné stránky. Bez toho, aby sme vedeli čo treba zlepšiť len ťažko dosiahneme zlepšenie.

Väčšina začínajúcich traderov (alebo večných začiatočníkov) ale naopak venuje 99 % času a energie hľadaním dokonalého systému a len 1 % (ak vôbec) zdokonaľovaniu seba samého.
Pravda je taká, že odmietajú vlastné nedostatky a neustále prenášajú vlastné neúspechy na zlé plnenie od brookera, alebo nevyspytateľnosť trhu.

S takýmto myšlienkovým nastavením je jasné, že nikdy nemôžu dosiahnuť konzistentné výsledky a ziskovosť.

Záver


Keďže nedokážeme ovplyvniť prostredie v ktorom obchodujeme, tak je potrebné sa zamerať na vec ktorú zmeniť môžeme. Tou vecou sme my. Každý máme zodpovednosť za vlastné výsledky a cestu k úspechu vo vlastných rukách.


Ak sa Vám článok páčil, budem rád za každý komentár alebo zdieľanie.

Predchádzajúci článok………………………………………….Ďalší článok

blog comments powered by Disqus