Larry Williams 1

Larry Williams


Zrejme neexistuje iný trader, ktorý má také znalosti a prehľad ako Larry Williams. Expert čo dopomohol tradingu viac, ako ktokoľvek iný. Či už to bolo formou samotného obchodovania, alebo jeho rozsiahlou zbierkou vydaných kníh.

Priviedol tisíce traderov k úspechu na trhu.
Vyhral niekoľko šampionátov v tradingu. Znovu a znovu úspešne obchodoval reálny účet o veľkosti 1 milióna $ pred publikom.

Mladosť


Narodil sa 6 októbra 1942 v Miles City v Montane. Jeho predkovia pochádzali z Nórska, Nemecka a Anglicka. Už od mladosti bol aktívny v športe a písaní.

Larry začal svoju kariéru pred viac ako 50 rokmi. Bol to padajúci trh, ktorý Larryho zaujal. V tom čase prezident Kennedy tlačil dolu cenu ocele a noviny boli plné týchto udalostí. Väčšina traderov strácala milióny dolárov, ale Larryho zaujímala iba jedna myšlienka:
ak by ste držali “short" v týchto časoch, tak by ste zarobili majetok.

Začínal chápať, že nie je problém zarobiť napríklad 100 $ denne či už pôjde trh hore, alebo dole. Pre 20 ročného študenta to predstavovalo skutočne veľké množstvo piva a pizze.

Larry vyštudoval žurnalizmus na univerzite v Oregone a bol posadnutý písaním. V roku 1965 sa aktívne venoval tradingu a súčasne vydával články. Netrvalo dlho a predstavil svoje inovatívne štúdie a prístupy k trhu.

V roku 1966 zverejnil svoj vlastný indikátor s názvom “Williams%R”. Ten bol pravidelne publikovaný v dôležitých finančných denníkoch. Indikátor sa stal štandardným meradlom v Singapurskom obchodovaní.

Súčasnosť


Larry už nie je najmladší. Sledovať jeho život rok po roku by zabralo skutočne veľa času. Dokonca aj jednotlivé dekády sú docela rozsiahle. Popri obchodovaní, výskume a vývoji vlastných systémov, učení a písaní, stihol byť Larry dva krát nominovaný do senátu spojených štátov v Montane a odbehol 76 maratónov.

Larry Williams 31987 - Larry Williams a prezident Reagan pri lietadle Air Force One


Je autorom niekoľkých bestsellerov o tradingu. Spomeniem napríklad dobre známu knihu “1982 Ako prosperovať v prichádzajúcich dobrých rokoch”, kde
predpovedal najväčší “býči” trh v histórií amerického rozvoja.

Jeho dve deti sú značne ovplyvnené životom a úspechom svojho otca. Syn je psychiater
Jason Williams. Napísal knihu o osobnosti úspešných traderov s názvom “The mental edge of trading”.

Dcéra
Michelle Williams je herečka, ktorú ste mohli vidieť napríklad vo filmoch: “Dick" alebo “Brokeback mountain”. Od detstva sledovala svojho otca, ktorý denne obchodoval a postupne sa z nej stal skúsený investor. V roku 1997 sa prihlásila a vyhrala tradingovú súťaž. Presne tú istú, ktorú vyhral pred 10 rokmi Larry.

V skutočnosti nie len, že vyhrala túto súťaž. Zahviezdila s 1000 % výnosom.

Záver


V súčastnosti sa Larry stále aktívne venuje tradingu a publikovaniu. Popri tom stíha ďalej vzdelávať nových traderov a každý rok odbehnúť maratón. Svojím životným príbehom môže inšpirovať každého, kto má dostatok odhodlania a vytrvalosti na neľahkú cestu tradingu.


Stacks Image 1790
Stacks Image 1792
Stacks Image 1794
Stacks Image 1796
Stacks Image 1798